Філософія релігії в Україні

Д.філос.н., проф., завідувач відділом ВР ІФ НАНУ Филипович Людмила Олександрівна сконцентрувала свій виступ на світовому досвіді інституційної демаркації між світськими та релігійновмотивованими дослідниками.У світовому релігієзнавчому просторі різні наукові спільноти тим чи іншим чином намагаються відмежуватися від релігійновмотивованих мислителів.

Зокрема, скажімо, в такій релігієзнавчій асоціації як SSSR, немає місця для церковних і релігійних вчених.

Представники таких асоціацій свого часу однозначно прийняли рішення, що до їхнього складу можуть входити виключно лише світські люди, їхніми членами не можуть бути теологи, богослови чи релігійні філософи. І зрозуміло, що був сенс (зважаючи на різну вмотивованість – релігійну чи ж наукову) зробити таке певне сито. Адже, як на мене, теологи і філософи розмовляють різними мовами і їм дуже важко порозумітися.

І я знаю, що існує така, скажімо, мормонська соціологічна асоціація, і хоча вони проводять свої заходи також в рамках цієї ж SSSR, але окремою секцією. І всі прекрасно розуміють, що там будуть зовсім інші оцінки, доповіді з інших проблем, і з зовсім іншими конотаціями.

Через те ось така демаркація (як  на цьому прикладі видно) на рівні інституційному вирішується в західній науці.

Такий досвід варто і нам використовувати для того, щоб ефективніше мати можливість ідентифікувати себе як філософ релігії, чи ж релігійний філософ, або ж теолог і т.д.

Текст доповіді складено на основі розшифрованого аудіозапису виступу д.філос.н., проф. Филипович Л.О. на другому круглому столі із філософії релігії, що відбувся 24 червня 2010 р. в Києві. Тож авторство висловлених думок та ідей повністю належить д.філос.н., проф. Филипович Л.О. При використанні надрукованого тексту доповіді та висловлених тут думок та ідей обов,язковою є вказівка авторства та посилання на наш ресурс.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Хмаринка позначок

%d блогерам подобається це: